Pro optimální funkčnost, k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti používají tyto stránky soubory Cookies.

Používáním těchto stránek potvrzujete souhlas s využitím této technologie. Více informací k tématu Cookies zde...

LightPen

Anotační software dodávaný s projektory Optoma a Panasonic.

Anotační program, který se díky své primitivnosti velmi snadno ovládá. Program postrádá jakoukoli lokalizaci, vytrácí se tedy problém s nutností měnit jazyky, apod.

Program se ovládá jasně pochopitelnými ikonkami, díky kterým se rychle zorientujete a můžete se okamžitě pustit do práce.

Light Pen obsahuje množství nástrojů umožňujících použití programu při výuce i v komerční sféře.

Nechybí nástroje jako jsou předprogramovaná barevná pera, zvýrazňovač, vkládání geometrických tvarů, uživatelské nastavení barvy a šířky čáry vlastního pera, guma a mazaní obrazovky. Také je možné přepnutí do režimu bílé tabule nebo přivolání klávesnice na obrazovce (pouze Windows 7 a vyšší).

LightPen podporuje použití dvou interaktivních per a to ve speciálním režimu skrytém pod ikonkou dvou per. Při přechodu do tohoto režimu se vše, co je na obrazovce stává neupravitelným, může se tak napsat zadání úkolu, které pak nebude možné upravit či smazat.

Režim je rozdělen na dvě části:

Režim rozdělené obrazovky, rozdělí plochu na dvě stejné části a každému peru přiřadí vlastní zredukovanou nástrojovou lištu. Každé pero zde může pracovat na své polovině. Nastavení je vázáno k ploše, ne k peru, a pokud pero přesáhne za půlící čáru, převezme nastavení druhého pera. Je tedy jedno, které z per si uživatelé vezmou, nejsou nijak odlišena.

Celoobrazovkový režim nabízí možnost pracovat oběma perům na celé promítané ploše současně, je tedy možná spoupráce při řešení úkolů. Obě pera ale mají pouze jednu nástrojovou lištu a tedy i jedno nastavení. Kromě plochy se tedy dělí i o šířku a barvu čáry.

Aktuální zobrazení je kdykoli možné uložit do obrázkového souboru. Anotační soubor nepodporuje možnost více stránek. Pracovat dokáže pouze s aktuálním zobrazením a jeho neuložením o data přijdete.