Pro optimální funkčnost, k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti používají tyto stránky soubory Cookies.

Používáním těchto stránek potvrzujete souhlas s využitím této technologie. Více informací k tématu Cookies zde...

Postup řešení akustiky

Prostory, které mají sloužit ke komunikaci lidí, poslechu hudby či jiným činnostem lidí musí splňovat jisté normy a parametry. Jeden z nich je doba dozvuku. Zmíněný parametr je jen jeden z hledisek, které musí splňovat prostory v budovách z hlediska akustiky. K tomu slouží akustické prvky (obklady a podhledy), které vyrábíme a montujeme. Nabízíme řešení od poradenské činnosti, přes projekt, výrobu a montáž až po předání hotového vybavení = komplexní řešení.

1. Určení typu a účelu prostor
2. Určení způsobu využití prostor
3. Stanovení seznamu požadavků
4. Návrhy – studie
5. Projekt a jeho schválení
6. Sstavební část, rozvody a instalace
7. Montáž vybavení spojených s budovami
8. Instalace techniky
9. Montáž ostatního vybavení
10. Měření a kolaudace

Váš nápad a myšlenky se musí nejdříve zahrnout komplexně do celku, ze kterého se zpracuje úvaha. Již v této době je vhodné se na nás obrátit, kdy Vám můžeme podat pomocnou ruku a dát podněty a vysvětlit možnosti.
Na základě těchto úvah vzniknou možnosti návrhů, ze kterých se pak může vycházet a zpracovávat celkový projekt - možnosti využívání prostor, technika, nábytkové vybavení, akustika prostor, ozvučení atd.
Nyní se zpracovávají první konkrétní informace do projektu. V této fázi již se řeší konkrétní body a celky, které mají významný vliv na celkové řešení. Jednotlivé dílčí body musí však jít ruku v ruce a vytvořit harmonický celek. V případě, že se opomine na vzájemnou provázanost vznikne celek, který nesplní požadované očekávání - v závislosti na záměru užívání, projekce a ozvučení, akustických obkladech, nábytkového vybavení ale i na dalších ovlivňujících okolnostech.
Po schválení všech vypracovaných podkladů se zpracuje celkový projekt na ozvučení, projekci, výpočet a projekt akustického řešení, instalace atd.
Po schválení zpracovaného projektu navrhneme postup jednotlivých činností a následuje stavba, instalace a montážní práce. V případě stávající budovy pak mohou ale nemusí být potřebné drobné stavební úpravy a to podle potřeby daného projektu.
V ruku v ruce pak probíhají instalace techniky a montáž akustických obkladů a podhledů, popřípadě dalších akustických prvků v daném interiéru a navazuje i montáž nábytkového vybavení a specielního nábytku s akustickými prvky. To vše instalujeme v dekorech podle zpracovaných a schválených návrhů.
Po instalaci montáže nábytkového vybavení pak oživujeme projekci, ozvučení, audiotechniku a řídící systémy ovládající vybavení daných prostor.
Dochází pak k měření prostor, zaškolení obsluhy.


Ing. Zdeněk Kotek za firmu KXN CZ, s.r.o.


Nechte se inspirovat posledními realizacemi

zeptejte se

zeptejte se na způsob řešení nebo si objednejte bezplatnou a nezávaznou návštěvu našeho specialisty

Kontaktní osoba

Jméno, příjmení: 


Funkce: 


E-mail: 


Tel: 


Adresa

Škola: 


Ulice: 


Město: 


PSČ: 


Zpráva


Souhlas se zpracováním osobních údajů z formuláře:

Detail souhlasu

|

Zpracování osobních údajů


rychlá navigace

Přírodovědné učebny
   Přírodovědné učebny FYZIKY
   Přírodovědné učebny CHEMIE
   Přírodovědné učebny PŘÍRODOPISU / BIOLOGIE
   Přírodovědné učebny KOMBINOVANÉ FY/CH/BI
Přírodovědné laboratoře
   Přírodovědné laboratoře FYZIKY
   Přírodovědné laboratoře CHEMIE
   Přírodovědné laboratoře PŘÍRODOPISU / BIOLOGIE
   Přírodovědné laboratoře KOMBINOVANÉ FY/CH/BI
Učebny a laboratoře ELEKTROTECHNIKY
Přírodovědné posluchárny
Učebny počítačové
Učebny multimediální
Učebny jazyků
Posluchárny, auly
Kmenové učebny
Cvičné kuchyňky
Sborovny , kabinety, ředitelny
Šatny