Pro optimální funkčnost, k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti používají tyto stránky soubory Cookies.

Používáním těchto stránek potvrzujete souhlas s využitím této technologie. Více informací k tématu Cookies zde...

AkustikaAKT

Nechte se inspirovat posledními realizacemi

Komplexní řešení odborných učeben se neobejde bez posouzení učebny s ohledem na rušivé vlivy v místnosti z hlediska hluku (akustiky). Většina vyučujících potvrdí, že děti jsou velmi hluční a ruší ostatní žáky při výuce. Hluky, které vznikají posunem židlí, šeptáním, kašláním, mluvením, šustěním papíru, světelných zdrojů a elektrického vybavení - mají velký vliv na pozornost studentů.
Součásti rekonstrukce učebny má být i takové úpravy akustiky, které minimalizují rušivé vlivy. Každá učebna musí splňovat jisté normy, do kterých patří i akustika. Jeden z nejdůležitějších parametrů je doba dozvuku. V učebnách, kde dochází k sdělování informací je důležité také sledovat srozumitelnost řeči.
V místnosti, když vyslovíte větu, stále ji slyšíte s určitým zpožděním, repetivě slyšíte ozvěnu. To se stává při dlouhé době dozvuku, která nevyhovuje normě. Pak se nemůžeme divit tomu, že žáci nerozumí, co jim chceme sdělit. Po velmi krátké chvíli studenti přestávají vnímat výuku a začínají mít jiné zájmy a jejich soustředění je pryč.
My Vám můžeme pomoci zvýšit pozornost žáků. Ve velmi krátké době pak zjistíte, že žáci dávají pozor, v učebně není hluk, Vám se lépe učí a děti mají lepší výsledky než dříve.
Navrhneme Vám řešení a nainstalujeme kombinaci speciálních akustických obkladů stěn a podhledů.
Řadu speciálních akustických obkladů stěn vyrábíme v široké škále barevného provedení, včetně různých druhů povrchových úprav a materiálů tak, aby korespondovaly s barevným provedením celé učebny.

Poradenství pro Vás

Zdá se Vám Vaše učebna, ve které učíte hlučná?

Většina učitelů ve školách potvrdí, že jsou žáci příliš hluční. V učebnách, kde se žáci zdržují je vysoká úroveň hluku považována za jeden z nejvíce rušivých faktorů. Vysoká úroveň hluku má negativní vliv na zdraví, kvalitu komunikace, bezpečnost, pozornost a produktivitu učení.

Řešení akustiky v interiéru

Znáte jistě prostory v budovách, kde se vše ozývá, není pořádně rozumět, co Vám chce Váš soused sdělit natož pak přednášející v posluchárně. Tyto problémy se však týkají i dalších interiérů. Dnes je již prokázané,, že hluk významně ovlivňuje koncentraci člověka, jeho pozornost, výkonnost, schopnost a významně snižuje .. učení. Hluk

Postup řešení akustiky

Prostory, které mají sloužit ke komunikaci lidí, poslechu hudby či jiným činnostem lidí musí splňovat jisté normy a parametry. Jeden z nich je doba dozvuku. Zmíněný parametr je jen jeden z hledisek, které musí splňovat prostory v budovách z hlediska akustiky. K tomu slouží akustické prvky (obklady a podhledy), které vyrábíme a montujeme. Nabízíme řešení od poradenské činnosti, přes projekt, výrobu a montáž až po předání hotového vybavení = komplexní řešení.

Řešení akustiky v zasedacích místnostech

Zasedací místnost slouží k jednání menšího počtu lidí. Většinou zde probíhá presentace pomocí AV techniky s ozvučení reprodukovaným zvukem nebo přednáší předsedající., popřípadě zde probíhají zde telekonference. Zasedací místnosti slouží k representaci firmy a důležitým jednáním s Vašimi partnery.